CVRČCI - smyčcový soubor

Když jsme zvládli 2. ročník houslí a violoncella, můžeme už začít chodit do smyčcového souboru Cvrčci.
Hned první hodinu se dozvídáme, jak to chodí a jak se sedí v orchestru, jak se dělí nástroje na hlasy, kdo je koncertní mistr, dirigent a jak se ukazuje třeba na 3 nebo na 4…
A už hrajeme, nejdřív samozřejmě jednoduché písničky. Snažíme se dobře hrát svůj hlas, po očku se dívat na dirigenta a ještě přitom poslouchat další hlasy a cellisty a klavír – začínáme být prostě souboroví hráči!

A jedeme dál – přicházejí Vánoce, nacvičujeme koledy a už vystupujeme veřejně na 3 vánočních koncertech.
Po Vánocích na nás čekají mistři – troufáme si na skladbičky třeba od J.S.Bacha, W.A.Mozarta, A. Dvořáka,  B. Smetany, ale máme rádi i populáry, melodie z filmů nebo pohádek, třeba Hallelujah ze Schreka.

To, co nám jde nejlépe, předvedeme ještě na koncertech v ZUŠ a na závěrečném vystoupení celého smyčcového oddělení v Dělnickém domě „ …. a šmytec“ .
Loni / r. 2015 / jsme si také odvážně zahráli na soutěži smyčcových souborů v Jihlavě a vyhráli jsme krajské kolo – za ten dort, který jsme za odměnu dostali, to určitě stálo!
Na našich koncertech dovolíme, aby si s námi, už trochu zkušenými, zahráli jednu skladbu zpaměti i ti nejmenší Cvrčci – to je 1. a 2. ročník, ať se od nás učí….

Celý rok v souboru pilně pracujeme a užijeme si také hodně legrace – na zkouškách a někdy dokonce i na koncertech.  Přijďte se podívat, jsme malí, ale šikovní!

Cvrčci