TUTTI - dechový orchestr

Orchestr založil Petr Píša v Třešťi roku 1996. Od září 2003 působíme pod ZUŠ Jihlava.

Náš hudební záběr je dosti široký, občas se pokoušíme hrát hudbu vážnou, i když dost nevážně. Rádi si zahrajeme něco z hudby filmové. Pouštíme se i do kompozic dosti moderních, kde i samotní hudebníci pochybují o smysluplnosti hranného díla. Dirigenti rádi jezdí na soutěže a tak musíme hrát skladby tzv. povinné, které nebaví snad už vůbec nikoho, kromě dirigentů.

Nebojíme se pochodovat a přitom ještě i hrát, ale nejraději hrajeme v teple a suchu, to si pak totiž můžete vychutnat pestrost barev dechového orchestru, prosím nikoli dechovky!!!  Teprve pak můžete uslyšet, jak úžasně zní basklarinet s pikolou, nebo lesní rohy, baskřídlovky a tuby.
No zkrátka je to vše potřeba zažít na vlastní kůži a to prosím nikoli jako posluchač, ale jako člen orchestru. Pak se teprve dá pochopit co je to zažít hudbu.

Jezdíme na týdenní prázdninové soustředění, kde většinou vítáme nové členy a dáme jim šanci se adaptovat na nás, co už hrajeme v orchestru trochu déle.
Myslíme si, že jsme dobrá parta a máme se rádi, i když někdo někoho víc a někdo někoho míň, ale to už tak ve velkých společenstvích bývá. Momentálně je nás kolem šedesáti a to už fakt stojí za to, když začneme hrát dohromady.

PS:  Máme málo hobojů, fagotů, lesních rohů a tub, takže vítáme každého zájemce se smyslem pro humor a rytmus.
www.facebook.com/dotutti